Problemy zdrowotne są na tyle powszechne, że dla większości osób stały się czymś naturalnym, pewnym elementem życia, na który nie ma się większego wpływu. Tymczasem wpływ mamy, nawet duży. Potencjał organizmu pozwala zarówno zapobiegać nadchodzącym dolegliwościom, jak i powstrzymywać to, z czym w danej chwili się borykamy.

Kluczem do rozwiązania wielu problemów zdrowotnych jest nasze podejście, styl życia, odpowiedni dobór składników odżywczych, oczyszczenie poszczególnych układów, a także nastawienie. Wszystkie wcześniej wspomniane elementy tworzą swoistą całość, bez której powrót do zdrowia, czyli inaczej mówiąc wyrównania dysharmonii w organizmie, jest o wiele trudniejszy, a niekiedy nawet niemożliwy.

Poniżej zostały przedstawione najczęstsze współczesne dolegliwości z skróconym ich opisem, przy jednoczesnym wskazaniu z jakimi brakami, bądź nadmiarami są one związane.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.